BAŞLANGIÇ ve HİDROLİK DİREKSİYON ÜRETİMİ

1970’li yıllardan günümüze kadar hızla büyüyen CHS GROUP, Ramazan ÇELİK tarafından 30 metrekarelik bir dükkanda, demir doğrama, kaynak ve torna işleri yaparak iş hayatına başlamıştır.

Zaman ilerledikçe, yapılan işlerde de ilerlemeler olmuştur.

Demir doğrama atölyesinde, tarım römorkları, hububat helezonları üretilmeye başlanmış, biçer ve benzeri tarım aletlerinin tamirat işleri de yapılarak, atölyecilikten sanayiciliğe doğru adımlar atılmaya başlamıştır.

Tabi ki bu yapılan iş yelpazesinin genişlemesinde, değişime ayak uydurma, ileriyi görebilme ve titiz, kaliteli ,disiplinli çalışma ile beraber, müşteri memnuniyetinin artması ana etkenlerdir.

Bu gelişime mevcut atölye yetmemiş ve küçük sanayide 300 metrekarelik bir yere taşınılmıştır.

Mevcut işler yapılırken, bilgi ve deneyiminin artması ile bu gelişimi, bizzat Ramazan ÇELİK tarafından tasarlanan, eski model traktörler için kullanılabilecek “Hidrolik Direksiyon Sistemleri” nin üretimine başlanmıştır.

Zamanla bu sistem geliştirilmiş ve eski model traktörler dışında, yeni model traktörler için de kullanılır hale getirilmiştir.

Tabi ki bu da, traktör fabrikalarına satış yapabilme kapısını açmıştır.

Traktör fabrikalarına seri üretim yapabilmek için,2006 yılında Karaman Organize Sanayi’ye geçilmiş ve halen 60.000 m2 açık, 25.000 m2 kapalı alanı bulunan fabrikalarımızda üretimlerimiz devam etmektedir.